اخبار - ازنو | Aznov
مجری انحصاری بازیافت و تفکیک از مبداء
ایران، اصفهان، کاشان
55542639 | 031-55990
شنبه-پنج شنبه: 08:00 - 15:30
11 دی, 1399 0 دیدگاه

اهتمام جدی شهرداری قمصر به مدیریت پسماند

به گزارش روابط عمومی ازنو، جلسه کارگروه مدیریت پسماند قمصر با حضور مدیران شهرداری قمصر و مدیران شرکت ازنو و با دستور کار بررسی برنامه ساماندهی پسماندهای شهر قمصر در شهرداری قمصر برگزار شد.

دراین نشست مدیر امورشهری، مدیرمالی، مدیر روابط عمومی و ایضا مدیر خدمات شهری قمصر وهمچنین مدیران شرکت پسماندکاوان کویر کاشان (ازنو) حضور داشتند و دغدغه های این شهر را در موضوع مدیریت درست پسماند مطرح و خواستار برنامه ریزی منجسم برای این حوزه شدند.

مدیر امور شهری قمصر، در جلسه پیرامون مدیریت پسماند قمصر ضمن بیان این که بازیافت پسماند چرخه اقتصادی _ اجتماعی قابل توجهی دارد که باید قمصر بعنوان پایتخت گل وگلاب کشور از این چرخه اقتصادی واجتماعی بهره مند شود، گفت: با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های کم نظیر زیست محیطی استان قمصر، در راستای صیانت از این منابع طبیعی و ملی، باید نسبت به بازیافت پسماند اهتمام جدی داشته باشیم.

مهدی مومنی ضمن اشاره به تفاوتهای زیست بوم قمصر با سایر بخشهای منطقه فرهنگی کاشان گفت: با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های منحصر به فرد قمصر، باید نسبت به بازیافت و مدیریت پسماند اهتمام جدی داشته باشیم. موضوع پسماند یکی از مسائل بسیار مهم ماست چرا که غفلت در این حوزه، آثار بسیار مخرب و زیان باری را به محیط زیست قمصرتحمیل می کند.

مدیر مالی شهرداری قمصر نیز با بیان تفاوتهای قمصر و ایضا پیشینه مناسب عملکردی آن گفت: می توان با مدیریت صحیح و اصولی پسماند، زمینه های خلق فرصت ها وارتقای فرهنگ شهروندی علی الخصوص برای خوش نشین ها و میهامانان در قمصر را فراهم کرد. وی با اشاره به اهمیت تکمیل چرخه مدیریت پسماند برای دستیابی به سطح مناسبی از مدیریت پسماندها و برون رفت از مشکلات گفت: قمصر با حجم بالایی از پسماندها به‌خصوص در ایام تعطیل مواجه است و خوشبختانه شهروندان ثابت قمصر دراین زمینه، مشارکت خوب و مناسبی دارند.

مدیر روابط عمومی شهرداری قمصر نیز دراین جلسه ضمن تاکید بر استفاده از پتانسیل های تشکل هلی مردم نهادی چون نیروهای بسیج برای آموزش شهروندان، گفت: یکی از کارآمدترین راهکارهای پیش رو درارتقاء و توسعه فرهنگ شهروندی و رفع معضلات و مشکلات شهری بویژه مدیریت پسماند، بهره مندی از فرایند آموزش به ویژه آموزشهای همگانی و شهروندی است که در شهر قمصر می توان برای ارتقا آن از نیروهای تشکل ها استفاده موجه نمود.

دراین جلسه مدیرعامل شرکت ازنو نیز ضمن ارایه گزارشی از روند فعالیتهای شرکت در مناطق تحت مدیریت ازنو اذعان داشت: بزودی برنامه مدیریت پسماند عادی شهر قمصر نهایی می‌شود. ایشان با تاکید بر ضرورت همدلی و همکاری و انجام اقدامات ملموس و نتیجه محور برای حفظ سلامت محیط زیست و مردم گفت به زودی برنامه نهایی مدیریت پسماند قمصر نهایی می شود.

این فعال محیط زیست، ضرورت اهتمام به آموزش های شهروندی در مدیریت پسماند را یادآور شد و اشاره داشت: باید فرهنگ سازی و آموزش های شهروندی لازم در زمینه مدیریت پسماند، از طریق رسانه ها و دهیاران و دیگر عوامل مرتبط با موضوع، مورد توجه جدی قرار گیرد که مجموعه مدیران ازنو حمیت ویژه ای در این امر داشته ودارند.

باید خاطر نشان نماییم که شرکت ازنو مجری انحصاری تفکیک از مبدا در منطقه فرهنگی کاشان می باشد که ۲۷ غرفه جمع آوری بازیافت در منطقه ایجاد نمود است. جدول گشت خودرویی، روزهای گشت موتوری، برنامه آموزش و تبلیغات محیطی و شهروندی، آموزش خانه به خانه ی تفکیک از مبدا واحیای غرفه جمع آوری بازیافت از جمله مولفه های برنامه مدیریت پسماند پایتخت گل وگلاب می باشد.

دکتر حسین باغشیخی
11 دی, 1399 0 دیدگاه

رونمایی از اپلیکیشن بازیافت در دهه فجر

مدیر روابط عمومی شرکت «ازنو»:

مدیر روابط عمومی شرکت «ازنو» از رونمایی اپلیکیشن بازیافت در دهه فجر سال جاری در صورت تکمیل شدن خبر داد و گفت: این اپلیکیشن در سه فاز با ایجاد زنجیره ارزش برنامه‌ریزی شده است.

حسین باغشیخی در ارتباط تلفنی با برنامه صبح سیلک با اشاره به فعالیت ۲۷ غرفه ایستگاهی تفکیک از مبدأ در شهرداری‌های شش شهر از منطقه فرهنگی کاشان بزرگ خاطرنشان کرد: بر اساس مواد ۱۶ و ۳۶ قانون پسماند حدود ۱۸ سازمان متولی نظارت بر انبارهای بازیافت، عوامل غیرمجاز و زباله‌گردها هستند که همگرایی آنان را برای مقابله با مافیای زباله در کاشان می‌طلبد.

وی از ضعف نظارت‌ها بر فعالیت غیرقانونی حدود ۱۳۰ انبار غیرمجاز اقلام بازیافتی در کاشان و اطراف انتقاد کرد و گفت: شرکت ازنو به عنوان مجری انحصاری طرح تفکیک از مبدأ در کاشان باید در قبال هر گونه فعالیت‌های قانونی و رسمی خود به دستگاه‌های ذیربط پاسخگو باشد؛ ولی این پاسخگویی متأسفانه شامل انبارهای غیرمجاز نمی‌شود.

باغشیخی با اشاره به نگاه ترحم‌آمیز جامعه نسبت به زباله‌گردها افزود: شرکت ازنو با پوشش بیمه‌ای و دیگر تسهیلات قانونی به متمرکزکردن دغدغه‌های خود نسبت به ساماندهی این قشر پرداخته است.

این فعال فرهنگی با اشاره به انجام گرفتن فعالیت‌های آموزشی ویژه دانش‌آموزان در مقام سفیران فرهنگی تفکیک از مبدأ تا پیش از شیوع کرونا، ابراز داشت: تمام بخش‌های جامعه به ویژه روابط عمومی نهادها و دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی دغدغه‌مند شوند و در سیاست‌گذاری، تسهیل‌گری و حمایت تا شکل‌گیری زنجیره تفکیک از مبدأ همدیگر را یاری کنند.

به گفته وی با تشکیل زنجیره تفکیک از مبدأ، آرمان دفن حداقلی پسماند و حفظ محیط زیست برای آیندگان محقق می‌شود.

محسن حیدری
11 دی, 1399 0 دیدگاه

تنها ۶ درصد از زباله‌های شهری تفکیک از مبدأ می‌شود

مدیرعامل شرکت بازیافت پسماندهای منطقه کاشان و آران‌وبیدگل:

تنها ۶ درصد از زباله‌های شهری تفکیک از مبدأ می‌شود

مدیرعامل شرکت بازیافت پسماندهای کاشان و آران و بیدگل با اشاره به تولید روزانه ۲۰۰ تن پسماند در سطح شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل عنوان کرد: در حالیکه آمار تفکیک از مبدأ در شهرهای دنیا حدود ۸۰ درصد است، در کاشان به صورت میانگین تنها ۶ درصد از زباله‌ها از مبدأ تفکیک می‌شود.

محسن حیدری با حضور در برنامه صبح سیلک با بیان آغاز به کار شرکت بازیافت پسماندهای منطقه کاشان و آران و بیدگل از سال ۸۵ با مشارکت شهرداری‌های شش شهر منطقه فرهنگی کاشان بزرگ، خاطرنشان کرد: این شرکت در طول ۱۴ سال فعالیت خود اقدام به موضوعاتی مثل تفکیک از مبدأ، جمع‌آوری، پردازش در سایت و دفن بهداشتی پسماندها پرداخته است.

وی افزود: از حدود ۲۰۰ تن زباله جمع‌آوری‌شده در روز که به محل سایت پردازش و تفکیک این شرکت در جاده ابوزیدآباد می‌رسد، حجمی از آن تفکیک در مقصد و مقداری نیز برای تولید کود کمپوست اختصاص می‌یابد و در نهایت حدود ۶۰ تن آن در زمین اختصاص‌یافته ۱۴۰ هکتاری دفن بهداشتی می‌شود.

حیدری با تأکید بر ضرورت مشارکت شهروندان در کاهش تولید پسماندهای خانگی، اضافه کرد: دفن این ۶۰ تن زباله آینده محیط زیست و فرزندانمان را تهدید می‌کند، هرچند که قبلاً در جای جای کاشان و شهرهای اطراف آن زباله‌های خانگی دفن یا سوزانده می‌شد؛ ولی امروزه همه اینها با استفاده از وسایل مکانیزه در یک نقطه متمرکز شده است.

مدیرعامل شرکت بازیافت پسماندهای کاشان و آران و بیدگل با اشاره به امضای قرارداد ۱۵ ساله با شرکت «ازنو» برای مدیریت تفکیک از مبدأ خاطرنشان کرد: حدود ۱۲ خودرو وانت‌بار این شرکت با نشان خاص اقدام به جمع‌آوری اقلام بازیافتی از سطح محلات می‌کنند.

وی اجرای طرح آموزشی-مشارکتی زیست‌بانو را در ۴ ناحیه از مناطق شهری با هدف ارتقای مشارکت‌های شهروندی در کاهش حجم پسماند و اجرای تفکیک از مبدأ یادآور شد و تصریح کرد: این طرح تاکنون در ۱۲ محله فاز دو شهرک ناجی‌آباد، حدود ۱۱ محله در لتحر، ۸ محله در فاز یک شهرک ناجی‌آباد و ناحیه چهار منطقه پنج به اجرا درآمده است.

6 دی, 1399 0 دیدگاه

کارآفرینی ازنو برای مددجویان اداره زندان کاشان

مدیرعامل شرکت ازنو از امضای تفاهم نامه همکاری با انجمن حمایت از زندانیان اداره زندان کاشان در سه حوزه آموزش تفکیک از مبدا و بهره گیری از زندانیان در حوزه مدیریت پسماند(حکم جایگزین) خبر داد.

بیشتر بخوانید

22 آذر, 1399 0 دیدگاه

آغاز طرح زیست بانو به همراه استقرار ایستگاه بازیافت در منطقه لتحر کاشان

زیست بانو به همراه استقرار ایستگاه بازیافت در منطقه لتحر کاشان شروع به کار می کند.
آموزش بازیافت و فرهنگ تفکیک_از_مبدا توسط بانوان شهردار محله در قالب طرح زیست بانو انجام گرديد
بیشتر بخوانید

16 آذر, 1399 0 دیدگاه

طرح جمع آوری و ساخت سازه های محیط زیستی اکوبریک

طرح جمع آوری و ساخت سازه های محیط زیستی #اکوبریک توسط ازنو و سمن های محیط زیستی کاشان اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت #ازنو؛ در راستای کاهش حجم زباله های #غیرقابل_بازیافت و جلوگیری از دفن بی رویه و پخش شدن آنها در محیط ، طرح ساخت و جمع آوری اکوبریک یا سازه های محیط زیستی اجرایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید

آموزش خانه به خانه تفکیک از مبداء در دهستان مرق
27 شهریور, 1399 0 دیدگاه

آموزش چهره به چهره در مدارس و خانه به خانه تفکیک از مبداء در دهستان مرق

آموزش چهره به چهره در مدارس و خانه به خانه تفکیک از مبداء در دهستان مرق
در راستای فرهنگ سازی دقیق وبا همکاری کادر پزشکی و حمایت دهیاری مرق، اولین گام در فرایند مدیریت پسماند این دهستان برداشته شد.
بیشتر بخوانید

اجرای طرح دانش آموز فرهنگی محیط زیستی
25 شهریور, 1399 0 دیدگاه

اجرای طرح دانش آموز فرهنگی محیط زیستی

رفتارصحیح در حوزه پسماند برای دانش‌ آموزان کاشانی
روابط عمومی #ازنو ؛ از آموزش بهینه ومدیریت پسماند برای دانش آموزان کاشانی خبر داد و گفت: این موضوع از اول آبان ماه در قالب آموزش‌های شهروندی در مدارس کاشان،آموزش داده می‌شود.
بیشتر بخوانید

حمایت وفرهنگ سازی دراستفاده از ظرف یکبارمصرف قابل بازیافت در بین هیئات مذهبی
25 شهریور, 1399 0 دیدگاه

حمایت وفرهنگ سازی دراستفاده از ظرف یکبارمصرف قابل بازیافت در بین هیئات مذهبی

شهردارشهرقمصر از برنامه‌ریزی برای حمایت از مصرف ظرف یکبارمصرف قابل بازیافت در هیئات در دهه اول محرم خبر داد.
شرکت ازنو : رضا نقدی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی در سازمان مدیریت پسماند برای جایگزینی ظروف یکبارمصرف قابل بازیافت به جای پلیمری در ایام محرم، اظهار کرد: در حوزه مشارکت با شهروندان برای برگزاری باشکوه عزاداری‌ها برنامه‌هایی را در دستور کار داریم که حمایت از جایگزینی ظروف گیاهی یکی از این برنامه‌ها است.
بیشتر بخوانید

زباله خشک بدهید، بُن کتاب بگیرید
25 شهریور, 1399 0 دیدگاه

زباله خشک بدهید، بُن کتاب بگیرید

مدیر مجموعه ساربوک مطرح کرد : زباله بدهید، بُن کتاب بگیرید.
اکبری با بیان اینکه شهروندان کاشانی می‌توانند با تحویل زباله‌ها به کیوسک‌های سطح شهر بُن کتاب تحویل بگیرند، اظهار کرد: با توجه به پایتختی کتاب کاشان و طرح یک ماه با کتاب شهروندان کاشانی می‌توانند به ازای هر کیلو زباله قابل بازیافت بُن کتاب دوهزار تومانی دریافت کنند.
بیشتر بخوانید