تفکیک از مبداء - ازنو | Aznov
مجری انحصاری بازیافت و تفکیک از مبداء
ایران، اصفهان، کاشان
55542639 | 031-55990
شنبه-پنج شنبه: 08:00 - 15:30

تفکیک از مبداء

تفکیک از مبداء

تفکیک زباله از مبدا یا طبقه‌بندی زباله ها فرایندی است که از طریق آن زباله را به عناصر مختلف تفکیک می‌کنند.
تفکیک زباله شامل طبقه بندی زباله به گروه های زیر است:
به طور کلی زباله ها شامل زباله های تر مانند؛باقی مانده مواد غذایی،پوست میوه ،تفاله چای و.... و پسماند های خشک مانند ؛کتاب و کارتن،پلاستیک ها ، انواع فلزات ، شیشه و نان و پسماندهای ویژه شامل زباله های عفونی،بیمارستانی،تیغ،سرنگ ،پوشک نوزاد ، نوار بهداشتی و ... می باشند.
طبقه‌بندی ممکن است به صورت دستی در خانه‌ها یا دفاتر کاری انجام گیرد و با طرح‌های جمع‌آوری از کنار خیابان ها و معابر از طریق ایستگاه های ثابت و سیار ، جمع‌آوری و در پی آن تفکیک انجام گیرد یا اینکه تفکیک به صورت اتوماتیک در تأسیسات بازگردانی مواد یا تأسیسات بیولوژیکی انجام گیرد. طبقه‌بندی دستی اولین و بهترین روشی بود که در تاریخ طبقه‌بندی زباله از آن استفاده شده است.
دفن زباله در چاله های زباله یکی از مشکلات اساسی و رو به رشد است.
با افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی به مرور زباله تولیدی انسان ها نیست افزایش یافته و در مقابل زمین دیگر جایی برای دفن آنها نخواهد داشت . از این رو فرهنگ تفکیک زباله نه تنها از نظر زیست‌محیطی بلکه از نظر اقتصادی نیز دارای اهمیت میباشد.

استقرار ایستگاه های ثابت جمع آوری بازیافت ،گشت های سیار جمع آوری ، سامانه ها و پل های ارتباطی مختلف و همچنین فن آوری های جدیدی همچون اپلیکیشن های ثبت سفارش جمع آوری بازیافت از جمله اقداماتی است که شهرداری ها در شهر های توسعه یافته و پیشرو در امر بازیافت انجام داده که بیشتر با کمک بخش های خصوصی موفق به بهره وری و تولید شغل از آنها گردیده است.
شهرداری کاشان از جمله معدود شهرهای کشور است که از سال 1393 در شهر کاشان اقدام به فعالسازی بخش بازیافت نموده که از سال 1396 با نام تجاری ازنو و تحت مدیریت شرکت پسماندکاوان کویر کاشان اقدامات شایانی در بخش تفکیک از مبدا منطقه فرهنگی کاشان و آران و بیدگل صورت گرفته که شهروندان می توانند با تحویل مواد بازیافتی خود به عوامل مجاز جمع آوری شرکت ازنو به سلامت محیط زیست ، فرهنگ و اقتصاد جامعه شهری خویش کمک کنند و در قبال این اقدام بسته های فرهنگی از جمله بن خرید کتاب ، کارت های قرعه کشی ،پاکت های زباله جهت جمع آوری مجدد و یا وجه نقد دریافت نمایند.

1396
گشت سیار
در بخش گشت سیار فعالیت با 4 خودرو گشت جمع آوری بازیافت کلید خورد و تا به امروز به 33 گشت ارتقاء یافته است.

1396
ایستگاه های ثابت بازیافت
در بخش ایستگاه های ثابـــت بازیافت، فعالیت با 4 ایستگاه آغاز گردیـــد و تا امروز این تعداد به 26 ایستگاه ارتقــاء پیدا نمــوده است.

1396
شروع فعالیت
شرکت ازنو به صــورت انحصــاری طی قراردادی 15 ساله فعالیت خود را در دو بخش در حوزه تفکیک از مبــداء از سال 1396 آغاز نمود.

همکاری ما با شرکت های

لوگو شرکت بازیافت
شهرداری کاشان
شهرداری آران و بیدگل
شهرداری نوش آباد
شهرداری سفید شهر
sarbook