شهردارشهرقمصر از برنامه‌ریزی برای حمایت از مصرف ظرف یکبارمصرف قابل بازیافت در هیئات در دهه اول محرم خبر داد.
شرکت ازنو : رضا نقدی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی در سازمان مدیریت پسماند برای جایگزینی ظروف یکبارمصرف قابل بازیافت به جای پلیمری در ایام محرم، اظهار کرد: در حوزه مشارکت با شهروندان برای برگزاری باشکوه عزاداری‌ها برنامه‌هایی را در دستور کار داریم که حمایت از جایگزینی ظروف گیاهی یکی از این برنامه‌ها است.

شهردار پایتخت گل وگلاب ،شهرقمصر با تاکید بر اینکه تلاش داریم با نگاه زیست محیطی و سلامت شهروندان بحث استفاده از ظروف قابل بازیافت و تجزیه پذیر در مراسم های عزاداری را فرهنگ‌سازی کنیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حجم استفاده از ظروف پلیمری در ایام محرم به شدت افزایش می‌یابد این طرح امسال در دستور کار قرار گرفته تا کمترین مشکل زیست محیطی و بهداشتی را برای شهروندان داشته باشیم.
نقدی، ضمن ایجادهمکاری وهماهنگی با شورای هیئات مذهبی قمصر برای فرهنگ سازی دراین زمینه اظهار کرد:.سعی داریم فرهنگی ایجاد شود که هیئاتی که در کارهای خیر سهیم هستند و می‌خواهند عزاداری در خور شان امام حسین(ع) داشته باشند به نحوی مدیریت درستی داشته باشند تا حداقل اطعامی که انجام می‌شود، سالم و حافظ محیط زیست باشد.
دراین جلسه نماینده شرکت ازنو،مجری انحصاری تفکیک از مبدا وبازیافت شهری منطقه کاشان نیز ضمن تاکید به فرهنگ سازی درست خاطرنشان نمود: ظروف پلیمری برای بازگشت به طبیعت بالغ بر ۳۰۰ سال زمان نیاز دارند،وما اگر بتوانیم بافرهنگ درست شهروندی درماه محرم این ظروف را حذف و ظروف گیاهی را جایگزین کنیم هم موادی قابل بازیافت استفاده خواهد شد و هم این مواد به محیط زیست برمی‌گردد. وی تصریح کرد: البته با توجه به قیمت های بالای ظروف گیاهی نیاز به حمایت‌هایی در این زمینه وجود دارد تا برای هیئات قیمت تمام شده معقول باشد و تلاش کردیم مابه‌التفاوت قیمت ظروف پلیمری و گیاهی را جبران کنیم.
منطقه فرهنگی کاشان با داشتن بیش از ظرفیتهای بیشماری از هیئات مذهبی در بزرگداشت باشکوه ماه عزای حضرت سیدالشهداء همواره زبانزد ومحور تحولات آئینی تاثیرگذاری بوده وهست